Typy Polska Ekstraklasa

Polska Ekstraklasa należy do najbardziej nieprzewidywalnych lig piłkarskich. Stąd też oferowane kursy są często znacznie wyższe niż gdziekolwiek indziej. Ponieważ brakuje nam takich faworytów jak FC Barcelona, Manchester City, Paris Saint-Germain, Juventus Turyn czy Bayern Monachium, zachodzi tu wiele zmian. Może zatem być tak, że przez połowę sezonu Ruch Chorzów wygrywa wszystko, by w drugiej części grać na tyle słabo, by jeszcze spaść. To oczywiście tylko jeden ze scenariuszy, ale jasno możemy wyczytać w analizach, że faworyzowana Legia Warszawa wcale niekoniecznie sięgnie po tytuł mistrzowski. Obecnie bliżej tego jest Jagiellonia Białystok, co jest pewnego rodzaju fenomenem na skalę światową, zwłaszcza, że swojego czasu tracili podstawowych piłkarzy i wydawało się, że ich zastąpienie nie jest możliwe. Wiele uwagi poświęca się tu trenerom, jednakże przykład Lechii Gdańsk, która zatrudnia Piotra Stokowca pokazuje, że w grupach pracują jedni i ci sami specjaliści. Nie skupiamy się jednak na ocenie, ale na bezpośrednich typach i szansach. Które drużyny mają nam najwięcej do zaoferowania, a które najpewniej spadną i będą dostawcami punktów? Pytań jest rzecz jasna bardzo wiele i trudno przypuszczać co się stanie. Wielkim plusem dla chętnych jest to, że średnio nawet najwięksi faworyci mają kursy przekraczające 1,60, gdy w ligach zagranicznych będzie to zwykle czynnik nieprzekraczający 1,20. Mając to wszystko na względzie przejdziemy do krótkiej analizy, do której serdecznie was zapraszamy.

Typy Polska Ekstraklasa to często od 50 do 100 propozycji na każde zdarzenie. Wszystko oczywiście zależne od bukmachera na którego się zdecydujecie. Takie możliwości to wskazanie na zwycięzcę, handicap, zakład bez remisu, liczba goli w meczu w wielu wydaniach (np. poniżej 1,5), 1 i 2 drużyna strzeli gola, obie drużyny strzelą gola, dokładny wynik czy pierwszy gol meczu. Takie zestawienie jest zwykle znacznie szersze, co sprzyja analizom.

Drużyny piłkarskie wchodzące w skład Ekstraklasy

Ekstraklasa Pl

Do najlepszych polskich drużyn, tych z pierwszej ósemki, zaliczyć można Jagiellonię Białystok, Legię Warszawa i Lecha Poznań. W dalszej kolejności znajdywać się najpewniej będą Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze, Wisła Płock, Wisła Kraków, Korona Kielce, Arka Gdynia czy też Śląsk Wrocław. Znacznie gorzej wiedzie się Sandecji Nowy Sącz, Termalice Bruk-Bet Niecieczy, Pogoni Szczecin czy Piastowi Gliwice. Jak jednak wspomnieliśmy, samo typowanie na wskazane drużyny może się okazać niezwykle niebezpieczne i niepewne, stąd też tak dużo remisów, jak to bywa w przypadku Lecha, Korony, Zagłębia, Arki, Lechii czy Piasta. Ten podział punktów jest tu na tyle klasyczny i często spotykany, że typerzy powinni po niego sięgać częściej niż w przypadku zwycięstw czy porażek. Trzeba też mieć na uwadze, że kluby strzelają raczej mało bramek, a paradoksalnie Górnik Zabrze okazuje się w tym najlepszy, jeszcze przed dwoma pierwszymi klubami z tabeli. Najmniej strzela z kolei Sandecja oraz Piast, co pokazuje ich problemy w przednich formacjach. Wydaje się wątpliwe, aby sytuacja ta się zmieniła. Dobrym typem będzie jednak wskazywanie Wisły Kraków oraz Śląska Wrocław w najbliższych tygodniach. Wszystko za sprawą poważnych zmian, które zaszły w tych właśnie formacjach, przez co rozumiemy nowych trenerów oraz nowe transfery, wykonywane w czasie trwania zamkniętego okienka zimowego.

Typy Polska Ekstraklasa to oczywiście potężne wyzwanie dla każdego typera. Wspomnieliśmy już o kluczowych czynnikach, ale trzeba też mieć na względzie, że na zapleczu rozgrywek istnieje wiele drużyn, które chcą wskoczyć na obecne miejsce, w czym mają pomóc tacy piłkarze jak Mateusz Piątkowski, który wylądował ostatnio w Miedzi Legnica: „Poprzeczka zostanie zawieszona tym wyżej, że gram w ataku i wszyscy spodziewają się wielu moich bramek. Po coś jednak przyszedłem do Miedzi. Jestem gotowy sprostać wyzwaniu, jakim jest awans. Wierzę, że robię sobie tylko kilkumiesięczną przerwę od ekstraklasy.” Mecze w ramach tych rozgrywek odbywają się w trybie piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, co daje nam aż cztery dni zmagań każdego tygodnia. To też wielkie możliwości dla typerów, którzy szukają rozwiązań długofalowych i grają zwykle zaraz po zakończeniu jednego kuponu. Podamy wam także przykłady konkretnych kursów. Wspomnieliśmy wyżej, że Górnik Zabrze gra w tym sezonie bardzo dobrze, głównie za sprawą doskonałego ataku. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę ich mecz domowy z Zagłębiem Lubin, czeka na was kurs wynoszący 2,25 za ich zwycięstwo, co pokazuje bardzo dużą analogię chociażby do amerykańskiej MLB czy NBA, gdzie bardzo wysoko ceniona jest każda drużyna, a sukces jednej z nich może być odbierany jako niespodzianka. Z drugiej strony, ciężko mówić o sensacjach, gdy wszyscy grają na podobnym poziomie. Stąd też w ramach podsumowania uczulamy, że Ekstraklasa jest bardzo ciężką ligą, do której analizy mogą się zwyczajnie nie sprawdzać. Takie wyzwanie to absolutny fenomen na skalę światową, stąd też jeśli cenicie sobie bezpieczne zakłady bukmacherskie, radzimy zrezygnować. Jeśli z kolei lubicie duże wygrane, będzie to miejsce idealne dla was. Polecamy zacząć już od następnej kolejki tego sezonu.