Typy bukmacherskie na esport

Zakłady na sporty elektroniczne z roku na rok stają się większą częścią każdej oferty bukmacherskiej. Z początku tematyka była szeroko krytykowana, a nawet obecnie wielu obserwatorów uważa, że gra na komputerze, urządzeniach mobilnych i konsolach nie może być porównywana do sportu. To jedna z gorętszych dyskusji także przy okazji potencjalnych Igrzysk Olimpijskich. Biorąc jednak pod uwagę rozwój dziedziny, wszystko wkrótce się może zmienić. Dowodem tego są nie tylko liczne ligi piłkarskie, które oficjalnie wchodzą na rynek, ale też takie gry jak FIFA czy Pro Evolution Soccer. Całość uzupełniają turnieje, w których pula nagród często przekracza 10 milionów euro. Takie kwoty mogą budzić wyobraźnię i nic dziwnego, że operatorzy zdecydują się na stosowanie zmian. Niektóre firmy już ponad osiem lat temu otwierały się na rynek, inne dopiero teraz łamią stereotypy i decydują się na takie właśnie działania. Jak zatem prezentują się Typy Bukmacherskie na esport i czy jest to tematyka po którą naprawdę warto sięgnąć?

Na czym polega esport?

Zacznijmy od tego, że esport w najprostszych słowach to profesjonalna rywalizacja na komputerach i innych urządzeniach tego typu. W grę wchodzą prawdziwe zmagania indywidualne, ale też drużynowe, które na wielu aspektach niczym nie różnią się od tych, które widzimy w piłce nożnej, koszykówce czy hokeju na lodzie. Te dwie dyscypliny przypominają esport tym bardziej, że rywalizacja także toczona jest często w pięć osób. Poniżej przygotowaliśmy dla was podstawową rozpiskę gier, którą znaleźć możecie w ofertach zakładów sportowych, na dalszym etapie wspomnimy także inne czynniki, które mogą was zachęcić do typowania. O ile za młodu ciężko sobie było wyobrazić, że strzelanina w gry lub profesjonalne chodzenie po… lesie, może być tak opłacalne, ale obecnie jest to trend klasyczny, który stale będzie się rozwijał na korzyść graczy i całego środowiska. Oto zatem dyscypliny i gry, które warto poznać bliżej:

  • Counter Strike: Global Offensive – jest to najpopularniejsza gry typu FPS na świecie. Rozgrywka toczona jest pomiędzy ekipą antyterrorystów i terrorystów. Zwykle gra się do 16 zwycięskich rund. Drużyny jak Virtus.Pro czy także te lepsze, Fnatic, Cloud9, Astralis, SK Gaming i inne, rywalizują ze sobą na co dzień o cenne nagrody, podróżując po świecie,

  • League of Legends oraz DOTA 2 – podajemy te pozycje jednocześnie, ponieważ są to najpoważniejsi gracze z tego rynku. Mamy tu na myśli MOBA, w którym także gra się po pięciu graczy z każdej strony. Celem jest tu zniszczenie cennego budynku na końcu mapy oraz wyeliminowanie swoich przeciwników. To właśnie tu nagrody często przekraczają co najmniej kilka milionów euro,

  • Call of Duty oraz Battlefield – to znowu dwie pozycje, które niejako można ze sobą łączyć, aczkolwiek rozumiemy, że fani poszczególnych pozycji mogliby się za takie słowa obrazić. To także strzelanki w stylu FPS, aczkolwiek ich rozwój poszedł w zdecydowanie innym kierunku i nakierował się na inne możliwości,

  • FIFA i Pro Evolution Soccer to dwa symulatory piłki nożnej, które w przeciwieństwie do gier Madden NFL czy NBA zyskały ogromną popularność na całym świecie. Można się tu wcielić w prawdziwe gwiazdy światowego formatu i grać takimi drużynami jak Manchester United czy FC Barcelona i Real Madryt.

Oczywiście do wspomnianych gier możemy dodać całą masę innych, od Starcraft II przez Warcraft III, World of Warcraft, Trackmania Nations czy Formuła 1. Wszystko zależy od marki u której gracie i tego, jakie wydarzenia brylują obecnie na świecie.

Gra na żywo a zakłady na esport

Esport podobnie jak inne dziedziny pozwala graczom rywalizować w trybie na żywo. Oznacza to, że gra już rozpoczęta także może być w każdej chwili typowana. To rozwiązanie dostępne jest dla wszystkich użytkowników i zawsze dotyczyć będzie ważnych wydarzeń, które widzimy z poziomu stadionu czy takich obiektów jak katowicki Spodek, który co roku gości słynną imprezę IEM. Co ważne, można tu także grać za sprawą usług mobilnych, w tym smartfonów i tabletów. Nic nie stoi na przeszkodzie, a używane oprogramowanie (iOS, Windows, Android) nie ma większego znaczenia. W każdym przypadku dzieje się tak za sprawą albo aplikacji stosowanych przez bukmachera, albo bezpośrednio poprzez responsywność strony z której skorzystacie.

Podsumowanie

Typy bukmacherskie na esport to temat z jednej strony młody, z drugiej bardzo rozwijany, co dzieje się za sprawą licznych drużyn na które miło się aż patrzy. Niektórzy mogą tu być zainteresowani poczynaniami Polaków. W gronie tych najpopularniejszych znaleźć można trzy drużyny: Team Kinguin, AGO Esports oraz Virtus.Pro, które wiele lat temu uważane zresztą było za najlepszą formację na świecie. Trendy i forma się oczywiście zmienia, ale mimo tego budzą wiele emocji i jednocześnie generują bardzo wysokie kursy po które zdecydowanie warto się pokusić, zwłaszcza jeśli znajomość takich gier jak Counter Strike: GO jest dla was chlebem powszednim.

Musicie tego spróbować!