Systemy bukmacherskie i strategia

Nie da się ukryć, że systemy bukmacherskie i strategia to bardzo dobra opcja dla każdego, kto pragnie wygrywać częściej i więcej w zakładach bukmacherskich. Sama wiedza sportowa to nie wszystko, co ma nas doprowadzić do wygranego kuponu. Liczy się tu także szczęście jak i również odpowiedni dobór opcji. Warto zatem wiedzieć, jakie są systemy bukmacherskie i jaka będzie dla nas najlepsza strategia.

Wpierw zajmiemy się strategiami, które są często wykorzystywane przez graczy. Są to na ogół strategie znane z gier hazardowych w kasynach internetowych czy stacjonarnych. Oparte są na matematyce, rachunku prawdopodobieństwa, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej obliczyć możliwości naszej wygranej.

Dostępne i znane systemy bukmacherskie

Na sam początek zaczniemy od jednego z najpopularniejszych na rynku, jakim jest bez wątpienia System Martingale. Mamy tutaj do czynienia z progresją w zakładach bukmacherskich. Nadrzędnym naszym zadaniem w takim systemie jest podwajanie stawki, za każdym razem, kiedy   nie uda się nam wygrać konkretnego zakładu. Aby jednak miało to logiczny sense, powinniśmy za każdym razem wybierać wydarzenia sportowe, których kurs wynosi przynajmniej 2.00. Poniżej tej wartości będzie to zupełnie nieopłacalne. Wybieramy sobie tutaj jednostkę bazową,. Którą dla przykładu niech będą 3 złote. Jeśli nie uda się nam wygrać pierwszego kuponu, w następnym na podobne zdarzenie z kursem co najmniej 2.00 wybieramy już 6 złotych. Jeśli znów passa nie będzie po naszej stronie, to w trzecim zakładzie stawiamy 12 złotych, a potem 24, 48, itd.  Gdy w końcu uda się nam wygrać, to nie tylko zwracają się nam wszystkie pieniądze postawione na poprzednie zakłady, lecz także dodatkowo zyskujemy swą stawkę bazową czyli +3 złote. Gdybyśmy za każdym razem wygrywali, to następny zakład znów obstawiamy w takim samym stosunku. Jest to system w szczególności polecany bardziej doświadczonym graczom, którzy potrafią trzymać nerwy na wodzy. Być może zetkniemy się z taką sytuacją, iż przez kilka, kilkanaście razy z rzędu nie uda się nam wygrać kuponu. Trzeba mieć w związku z tym większy budżet i uzbroić się w cierpliwość.

systemy bukmacherW grach kasynowych i bukmacherskich zakładach stosowany jest także System Labouchere’a. Także i tutaj mamy do czynienia z systemem progresji o kursie wynoszącym przynajmniej 2.00.  w systemie tym chodzi o zapisanie sobie ciągu kilku liczba, jak choćby od 1 do 6.  Każda z zapisanych przez nas liczb będzie reprezentować liczbę jednostek, którą będziemy obstawiać. Gdy szczęśliwie uda się nam wygrać, wykreślamy z listy obstawiane przez nas liczby, a w dalszej kolejności decydujemy się na następne dwie zewnętrzne liczby. Gdy wygramy trzykrotnie, to kończymy swój pojedynczy cykl w grze i zaczynamy wszystko od nowa. Kiedy jednak w takim systemie przegramy, to musimy koniecznie dopisać do naszego ciągu kolejną liczbę, przez co zwiększa się nam liczba jednostek. Obstawia się, że zysk w takim systemie zapewnimy sobie już przy skuteczności trafień rzędu 34 procent.

Wielu graczy wykorzystuje bukmacherski system 1-3-2-6. Także i tutaj mamy do czynienia z graniem progresywnym, albowiem jest to udoskonalona wersja Martingale. Tutaj jednak wszystko osadza się na 4 kolejnych zawieranych zakładach. Jak to bywało w dwóch poprzednich przypadkach, także i tu powinniśmy zaczynać wyłącznie od kursów wynoszących przynajmniej 2.00. Wybieramy na samym początku kwotę bazową. Jeśli wygramy, to w następnym zakładzie dodajemy następną jednostkę, obstawiając drugi zakład za 3 jednostki. Przy kolejnej wygranej, za trzecim razem 4 jednostki z wygranej odkładamy, a w nowym zakładzie stawiamy na 2 jednostki. Przy kolejnej wygranej dodajemy do następnego 2 jednostki obstawiając łącznie w czwartym zakładzie 6 jednostek. W ten oto sposób na końcu otrzymamy 12 jednostek, z czego aż 10 oznaczać będzie nasz czysty zysk. Mowa tutaj jednak o samych sukcesach. Gdy przegramy w pierwszym zakładzie, automatycznie tracimy 1 jednostkę. Następnie musimy zmieniać wysokość swych stawek o kilka jednostek. Bardzo ważne jest to, że w przypadku końcowej wygranej mimo początkowych niepowodzeń, możemy wyjść na zero lub stracić tylko 2 jednostki. Tak więc ta gra jest zdecydowanie warta świeczki!

Jak stawiać na wybraną strategię?

To tylko 3 z wielu systemów bukmacherskich. Jednak każdy z graczy może przy okazji stawiać także na wybraną strategię. To właśnie od strategii może zależeć to, czy i jak wiele wygramy pieniędzy obstawiając konkretne spotkania i wydarzenia sportowe. Jedną ze strategii jest postaw wszystko, za każdym razem. Dzięki temu mamy okazję wygrać za dużą stawkę spore pieniądze, lecz jednocześnie możemy wszystko przegrać - to całkiem ryzykowna strategia, dlatego lepiej jest wybrać coś innego. Sporym powodzeniem cieszy się Kryterium Kelly’ego w zakładach bukmacherskich. Jest to kryterium, które pomaga graczowi wybrać najbardziej optymalną stawkę na dane zdarzenie. Musimy w niej określić prawdopodobieństwo wystąpienia danego wyniku z małym marginesem błędu. Zetkniemy się tutaj z dwoma rodzajami prawdopodobieństwa. Pierwsze z nich to prawdopodobieństwo szacowane przez bukmacherów, drugie to prawdopodobieństwo szacowane przez nas samych. Nasz kurs zostaje wtedy przeszacowany tzw. valuebet i być może uda się nam znaleźć większe prawdopodobieństwo wygranej niż firmie bukmacherskiej. Ciekawe są również zakłady blokowe i rozpisowe, progresja. Wiele osób woli niższe stawki na zakład AKO. Stanowi on połączenie od kilku do kilkunastu zdarzeń na jednym kuponie. Mamy wtedy do czynienia z iloczynem kursów i gdy wszystkie typy się nam sprawdzą, możemy za małą kwotę wygrać całkiem spore pieniądze.