Surebet - co to jest i jak grać

W przypadku hazardu mamy do czynienia z kilkoma metodami i systemami, które pozwalają nam na co najmniej minimalne wygrane. Mamy tutaj do czynienia głównie z metodami gry w ruletkę, gdzie możemy koniec końców swą grę zakończyć z przynajmniej minimalnym zyskiem. Taka opcja dostępna jest nie tylko w kasynach internetowych, lecz również u bukmacherów. Jednym ze sposobów są tak zwane surebety.Na czym polega surebet?

Na czym polega surebet ?

surebetSurebet z języka angielskiego oznacza zakład, który jest pewny. Można to określenie spotkać pod postacią sure bet, sure win, arb, arbitraż, pewny zakład. Mamy w nim od czynienia z zestawem zakładów postawionych zanim, u przynajmniej dwóch bukmacherów, kursy ulegną zmianie. W ten oto sposób można zyskać pewność wygranej niezależnie od wyniku obstawianego meczu. Surebety dają nam pewność, że nie możemy przegrać.

Surebet oznacza wyszukiwanie pomyłek kursowych bukmacherów w celu powiększenia swojego kapitału. Chodzi tutaj nie o błędy czysto techniczne, lecz o błędy w oszacowaniu szans poszczególnych graczy. Często określa się je mianem rzutem monetą. Mamy tutaj tylko dwie opcje i z każdej strony te same szanse. Przykładem może być tutaj wydarzenie sportowe, gdzie pierwszy bukmacher stawia na jednego zawodnika, drużynę kurs 2.10, a drugi bukmacher na przeciwnika również 2.10. Jeżeli w obu przypadkach postawimy na opcję z kursem 2.10, to mamy pewność, że i tak wygramy. Jeśli u obu bukmacherów wydamy po 10 złotych, to łączny nasz koszt za kupony wyniesie nas 20 złotych. Gdy uda nam się wygrać u jednego z nich, to zyskamy 21 złotych. Tak więc po odliczeniu kosztów zyskamy jedną złotówkę. Warto jednak wiedzieć, że najczęściej kursy na takie zdarzenia nie wynoszą powyżej 2.0, przez co mamy nikłe szanse na ich wykorzystanie. Nie jest jednak powiedziane, że nie istnieją.

Istnieją o wiele częściej sytuacje, kiedy kursy na jedno zdarzenie nie są równe jak we wcześniejszym przypadku. Może się zdarzyć, że u jednego z bukmacherów kursy na wybrane wydarzenie wynosić będą 1.60 – 2.20, a u drugiego 1.30 – 3.20. Także i tutaj obstawiamy dwie możliwości wyniku,. W ten oto sposób gramy dwa zakłady odpowiednio po kursie 1.60 u pierwszego bukmachera oraz po kursie 3.20 u drugiego bukmachera za każdym razem możemy ręcznie obliczyć wartość surebet. Pokazuje ona nam w procentach, na jaki zysk możemy liczyć dzięki takiej konkretnej kombinacji. Istnieją w sieci również specjalne kalkulatory, za pomocą których będzie nam o wiele łatwiej obliczyć konkretną wartość surebeta. Za każdym razem wysokość stawek trzeba dobrać w taki sposób, aby bez względu na wynik spotkania uzyskać w miarę maksymalny zysk.

Oczywiście istotne jest tutaj to, iż bez wystarczającej gotówki nie zauważymy od razu większego zysku. Zawsze wygramy tylko u jednego z bukmacherów, w związku z czym nasz zysk nie będzie zbyt duży. Z surebetami może wynikać pewien problem. Otóż spotkanie może zostać przełożone, przerwane, zakończone walkowerem. W ten oto sposób może dojść do pewnych zmian, przez które nie dokończymy naszego pewnego zakładu lub będziemy na nim stratni. W takim wypadku koniecznie warto poczytać w regulaminach u bukmacherów, jak zachowują się w przypadku  przerwania meczu. Wszelkie wprowadzane zmiany będą mieć wpływ na wartość zakładu, jego rozliczenie. Odradzamy korzystania z pomyłek technicznych, gdyż poprzez regulacje prawne, regulaminy bukmacherzy mogą w każdej chwili dokonać zwrotu naszego zakładu przed meczem, co zakończy się eliminacją surebeta.

Gdzie można postawić surebet?

Z pewnością jest to niezwykle proste, albowiem możemy korzystać z kuponów u każdego z bukmacherów, którego mamy lub założymy sobie konto. Tworząc jeden kupon u pierwszego bukmachera, drugi nie ma pojęcia o takim procederze, więc surebet to tylko i wyłącznie nasza tajemnica. Inaczej wyglądałaby sytuacja, kiedy na jednym kuponie mamy 2 zakłady z błędem u tego samego bukmachera.

Istnieją specjalne strony internetowe, fora, które zajmują się wyszukiwaniem takich surebetów. W ten oto sposób możemy zaoszczędzić czas niezbędny na samodzielne wyszukiwanie. Istotne jest to, że często liczy się szybkość działania. Bukmacher w każdej chwili może się zorientować w błędzie kursu, przez co szybko dokona jego skorygowania. Warto zatem być nastawionym na bardzo dynamiczne i błyskawiczne decyzje. W ten oto sposób surebety zdadzą egzamin.