Różnica między bukmacherem stacjonarnym a online

Bukmacher stacjonarny czy bukmacher internetowy? To bardzo często stawiane pytanie, które ma podłoże w wielu czynnikach i potencjalnych obawach. Dlatego też zdecydowaliśmy przygotować wam odpowiedni materiał, na podstawie którego sami zdecydujecie, które rozwiązanie jest dla was ciekawsze i bardziej dostosuje się do oczekiwań samego gracza. Wbrew pozorom decyzja niekoniecznie będzie łatwa, aczkolwiek nie ma co ukrywać, pewne czynniki stanowią znacznie ważniejszą część gry, niż inne.

Bukmacher stacjonarny

W jego przypadku mówimy o miejscu najczęściej w mieście, które zamieszkujecie. To punkt do którego udacie się w określonych godzinach dniach, obsługiwane najczęściej przez jedną tylko osobę. Na tablicach widnieje rozpiska ze wszystkimi meczami z najbliższego czasu, a także oferowane kursy i przypisane numery, które następnie uzupełnicie na proponowanym kuponie. To także miejsce gdzie możecie zobaczyć dane mecze (aczkolwiek nie mylcie tego z pubem, lokal stacjonarny nie służy do przesiadywania). Typowanie jest tu proste, bazuje na wskazaniu numerów i wyników, które następnie trafiają do systemu, a końcowo drukowany jest świstek z waszymi ustaleniami. Rozliczenia dokonywać możecie wyłącznie poprzez punkt stacjonarny danej marki.

Bukmacher internetowy

To opcja z której skorzysta każda pełnoletnia osoba, która posiada komputer lub urządzenie mobilne i stałe połączenie z internetem. Proces wymaga założenia nowego konta, ale wiąże się to także z innymi faktami. Takie strony są otwarte przez całą dobę, mają osobne promocje, znacznie więcej sugestii dotyczących typów i zdarzeń, a także nie ograniczają się do kilku tylko lig i dyscyplin. Bukmacher internetowy ma też wiele atutów, od szybkiej obsługi klienta, poprzez dział odpowiedzialnego hazardu, który może pomóc w sytuacji w której uznacie, że gracie zbyt często i za zbyt pokaźne stawki pieniężne.

Różnica między bukmacherem stacjonarnym a internetowym

Jaki bukmacherOczywistym atutem każdego punktu stacjonarnego jest to, że możecie się do niego udać, w tym ze znajomymi, zobaczyć cały proces na żywo, zagrać i cieszyć się rozrywką z typowania „na papierze”. Nie ma jednak co ukrywać, że w przypadku wersji sieciowej, takich atutów wymienimy więcej. W pierwszej kolejności, strony nie są zamykane i funkcjonują co dzień, także w weekendy i święta. Sami dobierzecie tu metody płatnicze od kart przez portfele internetowe, systemy prepaidowe czy nawet kryptowalutę. Do tego dochodzą szalenie atrakcyjne promocje, które są nieporównywalnie mocniejsze od tych, które dostępne będą w punktach stacjonarnych. Tam możecie nie doświadczyć ich wcale. Na tej podstawie przyznawane będą wam podwojenia pierwszego kuponu, darmowe kupony, zwroty czyli popularny cashback, czy też loterie, wyścigi i turnieje z innymi graczami. Rozwiązań jest niezwykle wiele, z czego do bardzo popularnych zaliczyć można powiększenie wygranych o 12% dostępnego w Polsce podatku. To duża różnica, której nie można negować.

Samych różnic jest zresztą więcej, bowiem w miejscu internetowym spotkacie szczegółowe analizy, rozpiski meczów, historię zdarzeń, która pomoże wam w dokonaniu właściwego wyboru. Nie ma przy tym praktycznie żadnego pośpiechu i żadna osoba nie będzie was pośpieszać zw na tłok w lokalu. A skoro o kursach mowa, w sieci są one zwykle wyższe, nie mówiąc o różnicy w ich ilości. Jeśli chcielibyście skonsultować dany temat, pomoże przy tym obsługa przez live czat dostępny przez całą dobę czy też mailowo.

Dużą zagwozdką jest sport na żywo. Na czym on polega i czy zagramy w obu opisywanych opcjach? Tak, nie powinno być z tym problemu. Polega to na typowaniu meczu, który już się rozpoczął. To fajna opcja dla osób, które lubią typować po pierwszym gwizdku i analizują sytuację, po czym dopiero grają za prawdziwe pieniądze. Na tej podstawie wygrać można więcej, a wy puścicie swój kupon nawet z poziomu stadionu na którym właśnie się znaleźliście. Świetny pomysł o którym dobrze jest pamiętać.

Jak zatem sami widzicie, różnice są dość pokaźne. O ile można powiedzieć, że sprzyjają wersji internetowej, to nie możemy zapominać o oczywistym fakcie, że nie zawsze chcemy zakładać osobne konta i wolimy grać anonimowo, co jest wielką korzyścią lokalu stacjonarnego. Tylko od gracza zależy, co woli – czy udać się na miejsce, czy próbować sił bezpośrednio z przed monitora, w pracy, w łóżku czy każdym innym miejscu na ziemi. Co wybierzecie tym razem?