Kupon bukmacherski

Zakłady bukmacherskie niewątpliwie od lat cieszą się dużym powodzeniem w naszym kraju. Od dłuższego czasu sporo Polaków obstawia mecze, wydarzenia sportowe zarówno w stacjonarnych punktach jak i na internetowych stronach. Mamy tutaj bardzo prostą zasadę – wybieramy mecz, wydarzenie, następnie obstawiamy konkretny wynik, zdarzenie za wybraną kwotę i czekamy na rozstrzygnięcie, rozliczenie kuponu. Nic trudnego! Co jednak się stanie, jeśli wystąpią problemy?

Co się dzieje z kuponem bukmacherskim, gdy mecz zostanie zawieszony, przerwany, odwołany?

Zdarzają się sytuacje, kiedy w wyniku określonych zdarzeń dochodzi do przerwania, przełożenia, anulowania konkretnego wyniku, spotkania. Wielu graczy obawia się w tym momencie o swój kupon. Jest to w szczególności istotne w przypadku zakładów akumulowanych, kiedy na jednym kuponie mamy kilka lub nawet kilkanaście wydarzeń. Wyobraźmy sobie sytuację, że na kuponie z 8 meczami aż 7 dotychczas rozegranych zakończyło się po naszej myśli. Już mamy całkiem dobry przelicznik, ale czekamy na rozwiązanie się ostatniego meczu, gdy jesteśmy pewni jego wyniku. Tymczasem okazuje się, że spotkanie zostało przełożone, przerwane lub odwołane. Co w takim wypadku mamy robić, czego oczekiwać od bukmachera?

Trzeba sobie zdać sprawę, że z takimi sytuacjami możemy mieć od czasu do czasu do czynienia. W wielu ligach odbywają się burdy na stadionach. Nagle dochodzi do załamania pogody, awarii oświetlenia na stadionie lub też innych czynników, które wpływają na wydarzenie sportowe. Jeśli mamy do czynienia z jedną z takich sytuacji na meczu, wydarzeniu na naszym kuponie, koniecznie czekajmy na wieści od bukmachera. Warto dokładnie przeczytać regulamin strony, albowiem firmy bukmacherskie informują w nich, co zazwyczaj czynione jest w takiej sytuacji.

Znaczenie regulaminu, dlaczego należy czytać

Regulamin zakładów wzajemnych doskonale nam powie, jakie są decyzje ze strony bukmachera. Jeśli na kuponie posiadamy mecz, który się nie odbył, w takim przypadku spotkanie zostanie zwrócone w stawce. W przypadku kuponów Solo najczęściej otrzymamy zwrot stawki, natomiast w przypadku kuponów typu AKO czy Maxikombi kurs takiego wydarzenia czy spotkania zostanie obniżony do 1.00. Oznacza to, że po prostu nie musimy się obawiać o nasze postawione pieniądze. Gorzej w sytuacji, kiedy w AKO czy Maxikombi takie spotkanie znacząco zwiększyłoby nasza wygraną. Niestety takie są z reguły decyzje bukmachera.

Inaczej nieco bywa w sytuacji, kiedy mecz, który zawarliśmy został przełożony. W takim przypadku w ciągu 3 dni kalendarzowych należy czekać na ogłoszenie terminu zastępczego, do którego trzeba poczekać, czy spotkanie się odbędzie. Jeśli w tym czasie nowy termin nie zostanie ogłoszony lub okaże się całkiem odległy, z reguły spotkanie zostanie zwrócone w stawce. W ten oto sposób bukmacher się zabezpiecza na wypadek meczu w dalszym terminie, gdzie kursy mogą być zupełnie inne. Warto dowiedzieć się także, co się dzieje, gdy mecz, który zawarty został na kuponie został przerwany, jednak ogłoszony został oficjalny wynik. W takim momencie bukmacher uznaje za oficjalny wynik, który jest przyjęty z oficjalnych źródeł – musimy po prostu zaakceptować ten fakt, że mecz zakończono w danej minucie i wynik jest oficjalny lub doszło do przyznania walkowera. Jeśli wybrane spotkanie (mecz, zawody) nie zostało oficjalnie zakończone, a mimo to został ogłoszony końcowy wynik, to wygrane są wypłacane na podstawie tego oficjalnego wyniku. Jednoznacznie ze wszystkich sytuacji wynika to, iż bukmacher stosuje się do oficjalnych informacji od organizatorów wydarzeń sportowych. To właśnie one są gwarantem prawidłowości kuponu.

Zazwyczaj każdy bukmacher w regulaminie rozpisuje powyższe sytuacje nie tylko dla każdego kuponu, lecz poszczególnych dyscyplin sportowych. W ten oto sposób można się dowiedzieć, kiedy wynik przerwanego spotkania może zostać uznany za oficjalny. Dlatego też dobrze jest dokładnie przeczytać każdy punkt regulaminu, aby uniknąć wszelkich niejasności. Zawsze możemy się w razie problemów skontaktować z pracownikiem firmy, który powie nam, jakie są czynności wykonywane w takich sytuacjach.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że akceptując regulamin podczas rejestracji, godzimy się na wszelkie warunki rozstrzygnięcia kuponów. W związku z tym nie możemy mieć pretensji do firmy bukmacherskiej, że dokonała takich a nie innych zmian w kuponie. Wiele osób na forach internetowych pyta się o rozstrzygnięcia kuponów. Zazwyczaj odpowiedzi doświadczonych osób są zgodne z tym, co znajdziemy w regulaminach firm.