Dobre i darmowe systemy bukmacherskie

Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zakłady bukmacherskie to w przeciwieństwie do kasyn tutaj można liczyć na swą wiedzę czy znajomość rynku. Jednak z oczywistych względów liczy się także szczęście, albowiem raz na jakiś czas zdarzy się tak, ze ewidentny pewniak nam nie wjedzie i możemy przegrać sporo pieniędzy. Nie jest jednak powiedziane, że w zakładach sportowych nie obowiązują systemy bukmacherskie. Otóż istnieje ich całkiem sporo. Jedne są bardziej pewne inne ryzykowne, ale ich znajomość oraz opanowanie zasad sprawia, że można nawet liczyć na mniejszy czy większy stały zysk z kuponów. Jak typować? W tym artykule zaprezentujemy najpopularniejsze typy systemów bukmacherskich, których znajomość dla każdego gracza to podstawa.

Systemy bukmacherskie – surebety

Jest to obecnie najbardziej popularny oraz przynoszący najwyższe zyski system bukmacherski. Polega on na tym, iż stosujemy grę w co najmniej dwóch osobnych bukmacherach. Przykładowo mamy mecz piłkarski między Wisłą a Legią. U jednego bukmachera kurs na Wisłę wynosi 2.10, a u innego 2.15. Jeśli postawimy u obu na odmienny rezultat po 100 złotych, to wydamy 200 pln. Jednak wygrana u jednego chociaż nich pozwala na to, że ostatecznie będziemy na plus z 10 lub 15 złotymi. Jednak w przypadku piłki nożne ponosimy spore ryzyko, gdyż może dojść przecież także do remisu. Dlatego lepiej wybierać takie dyscypliny, w jakich remis jest niemożliwy. Mowa tu o koszykówce, siatkówce czy też tenisie. Całość polega na tym, by wyszukiwać dla siebie takie kursy, gdzie przy jednoczesnym ich obstawieniu nie będzie dla nas ryzyka przegranej. Takie systemy bukmacherskie wymagają jednak od nas bardzo dużej uwagi i poszukiwania zmian w kursach. Istnieją nawet specjalistyczne strony www, które zajmują się wyszukiwaniem takich rzeczy, jednak z reguły oferują one płatne pakiety, z jakich można na nich korzystać. Jeśli w tym wypadku zależy nam na jak największych zyskach, to musimy dysponować oczywiście większymi środkami, albowiem jak już było pokazane przy wydaniu 200 złotych zysk końcowy to może 5-25 złotych. Do tego trzeba cały czas być na bieżąco z kursami. To zdecydowanie typ strategii dla osób dobrze orientujących się w sieci i na rynku.

Systemy bukmacherskie – Progresja

Innym bardzo popularnym i często stosowanym systemem bukmacherskim jest progresja. Strategia ta polega na tym, by w sytuacji porażki zwiększyć stawkę przy następnym zakładzie o taką kwotę, dzięki której wyjdziemy po 2 kuponach z zyskiem. Najczęściej w takiej sytuacji gracze decydują się na podwajanie stawki w przypadku przegranej. Z oczywistych względów nawet przy 6 porażkach z rzędu, jeśli uda nam się wygrać za 7. razem, to wtedy zwróci nam się cała kwota postawiona wcześniej i będziemy jeszcze o kilka złotych do przodu. Jednak warto sobie ustalić w miarę rozsądną kwotę startową, gdyż przy wielu porażkach może nam po prostu zabraknąć pieniędzy. Oczywiście ważne jest też to, by obstawiać mniej więcej zakłady o podobnym kursie. Jest to podobny system, jaki stosuje się choćby z ruletce czy innej grze hazardowej.

Systemy bukmacherskie – Dziesięciokrotność

Tutaj z kolei mamy do czynienia z systemem, jaki wymaga od nas trochę do obstawienia. Naszym zadaniem jest ustalenie sobie stawki początkowej, która na koniec winna być pomnożona dziesięć razy. Ponieważ na początku nie ma co za bardzo szarżować z pieniędzmi, dlatego też dobrze jest ustalić sobie, ze nasza stawka początkowa wynosić będzie 10 złotych. Wybieramy sobie mecz, w jakim to nasz kupon ma wartość kursu 1.5. W tym momencie w przypadku wygranej mamy na koncie 15 złotych. W dalszej kolejności całą naszą wygraną obstawiamy na kolejny mecz. Przykładowo wygrywamy 30 złotych i te 30 złotych obstawiamy dalej aż w końcu nasza wygrana wynosić będzie 100 lub więcej złotych. Jeśli w międzyczasie przegramy, to musimy zacząć wszystko od początku, lecz nie będziemy na tym zbytnio stratni, gdyż przegramy tylko początkowe 10 złotych. Dobrze jest oczywiście orientować się w kursach i typach, co zagwarantuje nam znacznie większą wygraną. Jeśli chcemy się zabezpieczyć, to możemy zawsze przy którymś zakładzie odjąć poprzednią wygraną i wrócić do ubiegłej stawki. Nasze zyski będą przede wszystkim uzależnione od typowania, kursów oraz stawki początkowej. Takie systemy bukmacherskie są w miarę bezpieczne dla bardziej doświadczonych czy nawet i początkujących graczy.

Systemy bukmacherskie – metoda słupkowa

Innym niezwykle ciekawym systemem bukmacherskim przeznaczonym właśnie dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy jest zasada słupkowa. Polega ona na tym, że stawiamy na przykład 10 osobnych meczów, gdzie kurs waha się pomiędzy 2.0 a 2.6. Eksperci radzą wybierać najczęściej gospodarzy spotkań, gdyż statystyki najczęściej pokazują właśnie ich wygrane. Oczywiście za każdym razem koniecznym jest ustawienie w każdym kuponie takiej samej kwoty. Jeśli wygramy zaledwie połowę z naszych kuponów, to w takim wypadku i tak będziemy co najmniej o kilka złotych do przodu. Oczywiście im więcej będziemy wygrywać, tym możemy liczyć na wyższą wygraną. Regułą jest obstawianie tych samych stawek na kursy powyżej 2.0.

Systemy bukmacherskie – Ciąg 1.70

Jest to inny system bukmacherski z przeznaczeniem dla początkujących oraz mniej zaawansowanych graczy. Wymagane jest tutaj obstawianie spotkań z kursem oscylującym wokół 1.70. Dzięki temu, że nie jest to wysoki kurs, nasze szanse na wygraną są znacznie większe. Naszym dalszym zadaniem jest obstawianie w kolejnym zakładzie za 1.7 naszej wygranej. I tak system działa niczym w dziesięciokrotności aż do momentu, w jakim wygramy ustaloną przez siebie kwotę. W przypadku przegranej tracimy wszystko, lecz w rzeczywistości tylko naszą początkową stawkę.

Systemy bukmacherskie – Valuebet

W przypadku niezwykle zaawansowanych graczy, którzy dodatkowo niezwykle dobrze się znają na danej dyscyplinie polecany jest system valuebet. Chodzi tu bowiem o oszacowanie prawdopodobieństwa wygranej, przegranej lub remisu. Można stwierdzić, że grając tym systemem znajdujemy się na tym, samym poziomie, co typerzy i eksperci pracujący dla bukmacherów. Z reguły opanowanie tego systemu może zając nawet i dwa lata. W praktyce nie można jednak poznać dokładnej wartości value dla każdego zakładu, a każdy zakład ma inną wartość value. Osoby posiadające dobry współczynnik value mogą być znakomitymi typerami do naśladowania.

Jak doskonale widać, istnieją pewne systemy bukmacherskie, które przynoszą nawet i minimalne zyski. Warto nauczyć się kilku z nich i stosować wedle sytuacji, gdyż w razie czego można w ten sposób nabierać doświadczenia oraz wygrywać nawet i większe sumy pieniędzy. Oczywiście to tylko kilka z wielu systemów, jakie możemy spotkać na rynku, jednak te cieszą się największym powodzeniem oraz popularnością wśród klientów bukmacherów online.